Mecz Warta Poznań kontra Stal Mielec, wynik 5-2

Warta Poznań podejmowała Stal Mielec w emocjonującym starciu na Stadionie Respect Energy w ramach 29. kolejki Ekstraklasy. Mecz, który odbył się dokładnie tydzień temu, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5-2, mimo wyrównanego stanu 2-2 na przerwę.

Warta Poznań vs. Stal Mielec - Ekstraklasa, 29. kolejka

Dzisiejszego wieczoru na Stadionie Respect Energy miało miejsce spotkanie pomiędzy drużynami Warta Poznań oraz Stal Mielec. Emocjonujący mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy ze Warty Poznań, którzy pokonali Stal Mielec rezultatem 5-2. Mecz obfitował w wiele bramek i kontrowersji, co sprawiło, że kibice do samego końca trzymali się swoich miejsc z zapartym tchem.

Początek spotkania okazał się bardzo dynamiczny, gdyż już w 7. minucie K. Matuszewski poprowadził Wartę Poznań strzelając pierwszego gola, równocześnie asystując M. Mezghraniemu. Jednak drużyna Stali Mielec szybko odpowiedziała, doprowadzając do wyrównania za sprawą A. Jaunzems, który zdobył bramkę w 17. minucie.

W 38. minucie to gospodarze ponownie objęli prowadzenie, tym razem za sprawą A. Zreľáka, który wykorzystał asystę N. Mäenpää. Mimo tego, Stal Mielec nie zamierzała się poddać i jeszcze przed przerwą udało im się wyrównać, gdy I. Shkurin trafił do siatki w 45. minucie.

Druga połowa okazała się niezwykle porywająca dla kibiców Warty Poznań. Już w pierwszych minutach po wznowieniu gry, A. Zreľák zdobył swoją drugą bramkę, dając swojej drużynie prowadzenie 3-2. Następnie D. Szymonowicz oraz ponownie A. Zreľák i T. Přikryl zapewnili gospodarzom pewne zwycięstwo, strzelając kolejne gole w 49., 71. i 75. minucie.

W zaciętym meczu nie obyło się bez kartek. Maksymilian Pingot z drużyny gości otrzymał żółtą kartkę w 48. minucie. Informacje o żółtych oraz czerwonych kartkach dla gospodarzy oraz gości nie zostały podane w oficjalnym raporcie z meczu.

Warto zauważyć, że Warta Poznań ma teraz przed sobą trudne starcia z Widzewem Łódź, Puszczą Niepołomicami oraz z Legią Warszawa. Natomiast Stal Mielec zmierzy się kolejno z Jagiellonią, Górnikiem Zabrze oraz z Pogonią Szczecin.