Mecz Gornik Zabrze - Stal Mielec zakończony wynikiem 1-1 na stadionie Stadion im. Ernesta Pohla

Emocjonujący pojedynek na Stadionie im. Ernesta Pohla zakończył się remisem 1-1 między Górnikiem Zabrze a Stalą Mielec. Spotkanie, które odbyło się w sobotę, 11 maja, w ramach 32. kolejki Ekstraklasy, dostarczyło kibicom wielu wzruszeń. Pierwsza połowa meczu nie przyniosła bramek, ale po przerwie obie drużyny zdołały wpisać się na listę strzelców, dzieląc punkty w tej zaciętej rywalizacji.

Mecz Gornik Zabrze vs Stal Mielec - Relacja

W czwartek, 11 maja 2024 roku, na stadionie im. Ernesta Pohla odbyło się starcie pomiędzy drużynami Gornik Zabrze a Stal Mielec w ramach 32. kolejki Ekstraklasy. Mecz zakończył się remisem 1-1, a emocje sięgały zenitu aż do ostatnich sekund gry.

Sprawozdanie z meczu:

Początek spotkania obfitował w wzajemne ataki obu ekip, ale żadna z nich nie była w stanie wykorzystać stworzonych sytuacji. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, jednak po przerwie to Gornik Zabrze wyszło na prowadzenie za sprawą Dani Pacheco, który skierował piłkę do siatki w 47. minucie po zmyłce obronnej. Gospodarze objęli zasłużone prowadzenie.

Stal Mielec nie zamierzała się poddać i do końca meczu naciskała na rywali. W doliczonym czasie gry, po rzucie rożnym, piłka trafiła do Ł. Wolsztyńskiego, który z zimną krwią pokonał bramkarza Gornika, doprowadzając do wyrównania 1-1. Trybuny oszalały z radości, a zawodnicy Stali cieszyli się ze zdobytego punktu.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. W drużynie gospodarzy żółte kartki otrzymali Damian Rasak, Erik Janža oraz Kryspin Szcześniak. Z kolei jedyną kartkę dla gości zobaczył Maksymilian Pingot. Czerwonych kartek nie odnotowano.

Po końcowym gwizdku sędziego Marcin Szczerbowicza, obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów. Mecz dostarczył wielu emocji i niepewności co do końcowego rezultatu. Gornik Zabrze oraz Stal Mielec zaprezentowały wysoki poziom i walkę do ostatnich chwil. Kibice mogli być zadowoleni z widowiska, które obejrzeli na Stadionie im. Ernesta Pohla.

Następne wyzwania czekają już na obie drużyny, które zmierzą się kolejno z innymi rywalami. Gornik Zabrze zmierzy się z Puszczą Niepołomice, Pogonią Szczecin oraz ponownie Pogonią Szczecin. Natomiast Stal Mielec będzie rywalizować z ŁKS Łódź. Na te spotkania fani obu drużyn z pewnością czekają z niecierpliwością.