Stal Mielec vs Puszcza Niepołomice, wynik meczu: 2-1

W ostatniej kolejce Ekstraklasy doszło do zaciętego starcia pomiędzy drużynami Stali Mielec i Puszczy Niepołomice na Stadionie Miejskim w Mielcu. Mecz rozegrany został trzy dni temu o godzinie 17:00. Choć wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie Puszczy 1-0, ostatecznie to Stal Mielec wyszła zwycięsko z boiska, kończąc spotkanie rezultatem 2-1.

Relacja z meczu Stal Mielec - Puszcza Niepołomice

Część 1: Najważniejsze informacje

Mecz pomiędzy Stal Mielec a Puszczą Niepołomice odbył się 9 lutego 2024 roku na Stadionie Miejskim w Mielcu. Spotkanie należało do 20. kolejki Ekstraklasy. Sędzią głównym był Jarosław Przybył z Polski. Wynik końcowy to 2-1 dla Stali Mielec. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 1-0, ale po wzmożonych wysiłkach gospodarzy udało im się odwrócić losy meczu w drugiej odsłonie.

Część 2: Relacja z meczu

Zapach trawy, szum kibiców i dźwięk gwizdka sędziego rozpoczynającego to widowisko na Stadionie Miejskim w Mielcu. Gospodarze zaczęli mecz z determinacją, ale to goście z Puszczy Niepołomice jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. W 23. minucie to M. Cholewiak trafia do siatki po zagraniu M. Firleja, dając prowadzenie swojej drużynie.

Druga połowa to prawdziwa uczta dla fanów piłki nożnej. W 83. minucie I. Shkurin wyrównuje wynik po zagraniu P. Wlazło, który sam staje się bohaterem dzisiejszego spotkania w doliczonym czasie gry. W 90. minucie P. Wlazło ponownie melduje się na boisku, tym razem jako strzelec decydującego gola, asystując M. Domańskiemu i zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 2-1.

Nie obyło się bez emocji - żółte kartki były rozdawane obficie. W 66. minucie Maksymilian Pingot z Stali Mielec otrzymuje kartkę, a w doliczonym czasie P. Wlazło dołącza do niego. Po stronie gości Oliwier Zych w 73. minucie oraz Roman Yakuba w 90. minucie również dostają upomnienie.

Choć emocji nie brakowało, do czerwonych kartek nie doszło. Stal Mielec po zwycięstwie zamierza kontynuować dobrą passę w kolejnych meczach z Słaskiem Wrocław, Rakowem Częstochowa i ŁKS-em Łódź. Puszcza Niepołomice natomiast czeka starcie z Legią Warszawa, Zagłębiem Lubin i ponownie ŁKS-em Łódź.